1 Март, 2026

Путин: Политическата кампания срещу руския спорт мина границите на здравия разум

Путин: Политическата кампания срещу руския спорт мина границите на здравия разум

Руският президент Владимир Путин заяви, че политическата кампания срещу руския спорт е преминала границите на здравия разум. Според него при наказанията на местните спортисти и федерации са прилагани двойни стандарти и несъответстващата с принципите на спорта "колективна вина".

"Недалновидни политици не оставят на мира и спорта, който трябва да сближава народите и да оставя на заден план неразбирателствата между отделните държави. Недопускането на руски атлети до игрите излезе не само извън правовите рамки, но и извън тези на здравия разум", заяви Путин след срещата си с руски спортисти в Москва.

"За някои хора явно не съществува презумпцията за невинност. Под заплаха от дискредитация е целият спортен принцип, справедливостта и уважението към чистите спортисти. Със сигурност това е далеч от идеала на Пиер дьо Кубертен", каза още руският президент. "Днес тук са се събрали хората, които дълго, упорито и честно са се борили да участват на това събитие и са заслужили да защитават честта на Русия. Незаслужено пострадаха спортисти, срещу които няма каквито и да било доказателства, че са нарушили правилата. Фактически това е не само удар по руския, но и по световния спорт и олимпийските игри като цяло", добави Путин.

Сподели:

Коментари (0)

Израел: Али Хаменей е ликвидиран, тялото му е открито и показано на Тръмп и Нетаняху

Израел: Али Хаменей е ликвидиран, тялото му е открито и показано на Тръмп и Нетаняху

Комплексът на Али Хаменей е унищожен; признаците сочат, че той вече не е там (вече не е в света на живите), заяви президентът на държавата Израел

Външните министри на Европейския съюз се събират за извънредни разговори за Иран

Външните министри на Европейския съюз се събират за извънредни разговори за Иран

„Безразборните атаки на иранския режим срещу неговите съседи носят риск от въвличане на региона в по-широка война и ние ги осъждаме“, коментира първият дипломат на ЕС Кая Калас

Тръмп бе предупреден, че удари по Иран са високорискови, но могат да доведат и до големи резултати

Тръмп бе предупреден, че удари по Иран са високорискови, но могат да доведат и до големи резултати

Информациите от екипа за национална сигурност на Тръмп помагат да се обясни как американският президент е решил да проведе може би най-рискованата военна операция на САЩ след инвазията в Ирак през 2003 г.