7 Декември, 2025

Путин с личен рекорд, събира 1390 журналисти на годишен отчет

Путин с личен рекорд, събира 1390 журналисти на годишен отчет

Президентът на Русия Владимир Путин дава годишната си пресконференция днес. Очаква се да бъдат поставени остри въпроси, свързани с вътрешноикономическото състояние на Русия, както и с външната политика и включването на Москва в борбата с международния тероризъм в Сирия.

Сред международните теми със сигурност ще намерят място и влошените руско-турски отношения, както и санкциите, които ЕС се готви да продължи спрямо Москва заради неизпълнението на мирните договореност, свързани с Украйна, известни като "Минск 2".

Подготовката за годишната пресконференция на президента Путин започва месец по-рано, когато стартира акредитацията на руските и чуждестранните медии за нея.

През 2001-ва година на първата пресконференция на Владимир Путин като президент са били акредитирани повече от 500 журналисти, но интересът към това събитие се засилва едва през 2008-а г., когато броят на журналистите чувствително се е увеличил, достигайки 1364. Следва спад и за днешното събитие техният брой е 1390. Най-дълга е била пресконференцията именно през 2008-а г., когато е регистриран и първият най-сериозен медиен интерес към нея. Тогава тя е продължила повече от четири часа, за разлика от първата, която е продължила само 1 час и половина, а миналогодишната беше 3 часа и половина. Тогава Путин отговори на повече от 40 въпроса на акредитираните 1260 журналисти.

Сподели:

Коментари (0)

Сикорски към Мъск след апела му за ликвидация на ЕС: Иди на Марс!

Сикорски към Мъск след апела му за ликвидация на ЕС: Иди на Марс!

Полският външен министър отбелязва, че посланието на Мъск за премахване на ЕС е харесано от скандалния експрезидент на Русия Дмитрий Медведев, който пише в коментарите: „Точно така.“

Задкулисна мрежа позволява на Кремъл да произвежда ракети „Искандер“, въпреки санкциите

Задкулисна мрежа позволява на Кремъл да произвежда ракети „Искандер“, въпреки санкциите

По трагична ирония семейство Митал помага за доставката на ракетите, които редовно поразяват собствения му стоманодобивен завод в Кривий Риг.

Русия бомбардира собствения си Белгород, спря токът

Русия бомбардира собствения си Белгород, спря токът

Местните жители са чули рева на самолет, летящ към границата преди експлозията. Самата експлозия е била толкова мощна, че е последвал „дъжд“ от шрапнели, пръст и камъни.