5 Декември, 2025

Работниците във френските железници заплашват със стачки и през юли и август

Работниците във френските железници заплашват със стачки и през юли и август

Профсъюзите на френските железопътни работници заплашиха да удължат стачната си акция и през юли и август. Това означава, че тези, които планират да пътуват във Франция по време на лятната ваканция може да се сблъскат с транспортни проблеми, пише френската редакция на електронното издание "The Local", цитирано от Агенция "Фокус".

Железничарските профсъюзи обявиха възможната мярка в началото на поредната двудневна стачка, която започна в понеделник, 23 април.

„Гледаме календара. Искаме да предупредим французите, колкото може по-рано, така че да могат да организират почивките си“, заяви представител на един от профсъюзите пред френската преса. 

В средата на седмицата е организирана среща между 4 профсъюза, според представителите на които, вероятността стачните действия да продължат и през юли и август става все по-голяма.

„Това правителство не иска да преговаря и ни предизвиква да удължим стачките и през юли и август“, заяви председател на един от профсъюзите пред пресата в неделя.
Сподели:

Коментари (0)

САЩ заплашиха ЕС да се оттеглят от отбранителните програми на НАТО, поставиха условия

САЩ заплашиха ЕС да се оттеглят от отбранителните програми на НАТО, поставиха условия

Представител на алианса заяви, че европейските съюзници вече започват да поемат по-голяма отговорност за сигурността на континента, но не коментира срока до 2027 година.

ЕС глобява със 120 млн. евро платформата Х

ЕС глобява със 120 млн. евро платформата Х

Това се случи, независимо че вицепрезидентът на САЩ Джей Ди Ванс отправи строго предупреждение за „атаките“ срещу американски фирми чрез „цензура“, още преди санкцията да бъде обявена публично

Уволненият Ермак запазва мрежа от ключови постове, въпреки корупционния скандал

Уволненият Ермак запазва мрежа от ключови постове, въпреки корупционния скандал

Поне 10 ключови позиции в държавната администрация е успял да запази най-близкия до скоро човек до Зеленски, което е особено тревожно за управлението в страната