30 Януари, 2026

Ракета на НАСА се взриви след две минути полет (ВИДЕО)

Ракета на НАСА се взриви след две минути полет (ВИДЕО)

Ракета-носител „Фалкон 9“ се взриви две минути след изстрелването си от космодрума Кейп Канаверал във Флорида, съобщи Би Би Си. Тя е извеждала в орбита товарен кораб за Международната космическа станция. Освен доставки за астронавтите в станцията, корабът е превозвал и ново оборудване за станцията.

Отломките на ракетата са паднали в Атлантическия океан. Това е първи провал на ракета „Фалкон 9“ от 19 изстрелвания. От НАСА все още не са установили причината за инцидента. На борда на кораба не е имало екипаж. От есента два товарни кораба не успяха да достигнат от Международната космическа станция заради повреди.

Сподели:

Коментари (0)

Почина генерал Морийон, който каза на жителите на Сребреница: Никога няма да ви изоставя

Почина генерал Морийон, който каза на жителите на Сребреница: Никога няма да ви изоставя

Падането на анклава две години по-късно и клането на над 8000 мюсюлмански мъже и момчета трагично показват безсилието на ООН и Европа да спрат случващото се

Анкара:  Вашингтон да устои на израелския натиск за  удар срещу Иран

Анкара: Вашингтон да устои на израелския натиск за удар срещу Иран

дяваме се американската администрация да прояви здрав разум и да не допусне това да се случи“, заяви Фидан

Тръмп номинира Кевин Уорш за председател на Федералния резерв

Тръмп номинира Кевин Уорш за председател на Федералния резерв

„Освен всичко останало, той е „точният човек“ и никога няма да ви разочарова“, добави американският президент.