11 Април, 2026

Ракетоплан ще лети от Ню Йорк до Лондон за 11 минути

Ракетоплан ще лети от Ню Йорк до Лондон за 11 минути

Канадският конструктор Чарлз Бомбардиър възнамерява да конструира ракетоплан, който да изминава разстоянието от Лондон до Ню Йорк само за 11 минути с 10 пътници на борда, пише в. "Дейли мирър", цитиран от БТА.

Футуристичният проект носи името "Антипод джет" и би трябвало да лети 12 пъти по-бързо от свръхзвуковия "Конкорд", развивайки скорост от 20 000 км/ч. Летателният апарат ще бъде задвижван от ракетни двигатели, осигуряващи скорост 24 пъти по-голяма от тази на звука.

Канадският инженер работи във фирмата "Имаджин актив".

"Антипод джет" ще бъде изстрелван с магнитно поле от две релси. Веднъж във въздуха ще се задействат неговите ракетни двигатели, които ще му позволят да преодолее звуковата бариера. Ще следва ново ускорение, докато се постигне максималната скорост.

Ракетопланът ще може да излита и да каца на писти, дълги около 1800 м. Засега свръхбързият ракетоплан е само проект и ще трябва да изминат години, докато бъде конструиран прототипът, пише вестникът. 

Сподели:

Коментари (0)

Папата осъди водената от САЩ и Израел война срещу Иран

Папата осъди водената от САЩ и Израел война срещу Иран

Никаква кауза не може да оправдае проливането на невинна кръв, подчерта Лъв Четиринадесети, като призова "да провъзгласят ясно, че Бог не благославя никакъв конфлик

Лидер на "Хизбула": "Продължаваме със съпротивата, няма връщане назад!

Лидер на "Хизбула": "Продължаваме със съпротивата, няма връщане назад!

Наим Касем дава ясно да се разбере, че никой не трябва да очаква връщане към предишното състояние. Предстои следващата седмица да се състоят преговори между Ливан и Израел и установяването но мирни отношения между двете страни

Русия променя играта: масирани дневни атаки с дронове „Шахед“ заливат Украйна

Русия променя играта: масирани дневни атаки с дронове „Шахед“ заливат Украйна

Само през първата седмица на април са използвани около 1300 безпилотни апарата, като малка част от тях достигат целите си заради ефективната украинска противовъздушна отбрана