2 Май, 2026

Расте напрежението между местни и бежанци в германския град Бауцен

Расте напрежението между местни и бежанци в германския град Бауцен

Напрежението между местни и бежанци в източногерманския град Бауцен нарасна през изминалата нощ. 

След като в четвъртък се наложи полиция да охранява бежанския дом заради бой между около 80 крайнодесни и 20 бежаци, през изминалата нощ в града протестираха няколкостотин души, които принадлежат към крайнодясната сцена.

Близо 350 души протестираха по улиците на Бауцен, като издигаха лозунги срещу бежанците и чужденците. Голямата част от тях са част от крайнодясната сцена, съобщи полицията. Наложи се тя да охранява отново бежанския дом, за да предотврати нов сблъсък. Бежанците в дома са 35 души. Те са помолени да не напускат сградата, след като през последните дни се стигна многократно до сблъсъци между тях и местното население.

25 души от протестиращите снощи са задържани заради призиви към насилие. Един местен е арестуван, след като е ударил телевизионен оператор. Бауцен е сцена на антибежански протести от месеци. Той се прочу печално в Германия, след като неизвестни подпалиха бежанския дом и тълпа ръкопляскаше на пламъците, пречейки на пожарникарите да угасят огъня. Крайнодесните са свикали протести за събота и неделя. Полицията обяви, че ще увеличи присъствието си в града.

Сподели:

Коментари (0)

Иран прати ново предложение за примирие, Тръмп го отхвърли

Иран прати ново предложение за примирие, Тръмп го отхвърли

Те искат да сключим сделка, но аз не съм доволен, коментира американският президент, без уточни в какво се състои несъгласието му

ЕС замрази 1.5 млрд. евро за Сърбия заради забавени реформи

ЕС замрази 1.5 млрд. евро за Сърбия заради забавени реформи

Докато ситуацията в сектор правосъдие не бъде променена, Белград няма да получи финансова подкрепа от Брюксел, каза Марта Кос

Пробив на 1700 км: Украински дронове поразиха гордостта на руската авиация Су-57 в Челябинск

Пробив на 1700 км: Украински дронове поразиха гордостта на руската авиация Су-57 в Челябинск

Израелската медия MIGnews отбелязва, че тази атака е част от по-широка кампания за „демилитаризация на руското небе“, насочена към унищожаване на източника на заплахата още на земята