28 Юли, 2026

Разбилия се хеликоптер Ми-8 бил в изправно състояние

Разбилия се хеликоптер Ми-8 бил в изправно състояние

Хеликоптерът Ми-8, който се разби край Красноярск, е бил в изправно състояние, съобщава РИА „Новости”, позовавайки се на официален представител на местната дирекция на Министерството на извънредните ситуации Елена Ястребкова.„Преди да излети, машината е преминала през пълен преглед и е установено, че е била в изправно състояние”, цитира агенцията Ястребкова.

Машината на авиокомпания „Турхун” се разби близо до летище „Игарка” на десния бряг на река Енисей. Диспечерите са изгубили връзка с машината в 10.17 часа местно време. Ми-8 се е врязал носа си в брега на река Енисей. Трима членове на екипажа са загинали. Жертви на катастрофата са станали и седем от пътниците. Засега общия брой на загиналите е 10 души, макар че преди това бешесъобщено за 11 жертви. Други 15 са пострадали и са откарани в болницата в на Игарка. Заради катастрофата на 27 ноември в Крайсноярска област е обявен ден на траур. 

Сподели:
Беларуска опозиция поиска от Зеленски наказателно дело срещу Лукашенко

Беларуска опозиция поиска от Зеленски наказателно дело срещу Лукашенко

Организацията обвинява беларуския лидер в съучастие във войната на Русия срещу Украйна, както и в принудителното преместване на най-малко 2442 украински деца в Беларус

The Washington Post: Кремъл засилва натиска срещу антивоенните кандидати преди парламентарните избори

The Washington Post: Кремъл засилва натиска срещу антивоенните кандидати преди парламентарните избори

В същото време на най-известния руски политик с антивоенни позиции Борис Надеждин, който се опита да се кандидатира като независим, е било забранено да участва в предизборната кампания.

Доскоро немислимо: Тръмп и Зеленски се сближават, дори Лора Лумър промени реториката си

Доскоро немислимо: Тръмп и Зеленски се сближават, дори Лора Лумър промени реториката си

Очаква се по време на посещението си във Вашингтон украинският президент Зеленски да присъства и на погребението на американския сенатор Линдзи Греъм, когото нарече "истински борец за свободата"

Коментари (0)