25 Февруари, 2026

Разказ на очевидеца на кървавата касапница, чието видео обиколи света

Разказ на очевидеца на кървавата касапница, чието видео обиколи света

Видеото на очевидеца на кървавата касапница в "Шарли Ебдо", който успя да заснеме с телефона си отблизо какво се случва, обиколи света. Ето какво разказва той.

„Един от моите колеги беше излязъл да запали цигара навън. Офисът ни е непосредствено до редакцията на „Шарли ебдо”. Колегата видял двама души с пушки и се върна тичешком. Заключихме се. И тогава започнаха изстрелите”, разказва мъжът, чието име не се споменава.
„Обадихме се в полицията. Най-напред това направихме. После се качихме на покрива. За да сме встрани от куршумите. И снимахме оттам. Чакахме полицията”, продължава той.

„Двамата нападатели излязоха навън и стреляха по полицаите, които идваха на колела. След стрелбата в редакцията, която продължи поне 5 минути, ние бяхме първите, които слязоха и се опитаха да помогнат на журналистите, защото Бърза помощ още не беше дошла. Разместихме масите, за да може лекарите да имат достъп до ранените. Направихме, каквото ни беше по силите. После отведохме оцелелите в нашия офис, където се опитахме да ги успокоим. Всичко - от идването на двамата, до бягството им - продължи не повече от 10 - 12 минути”, казва той.

„Забавиха се първоначално, защото не знаеха къде е редакцията на "Шарли Ебдо". Започнаха да разпитват. Затова и загина онова момче край вратата. Те го питаха - къде е "Шарли Ебдо", а той не знаеше, защото те се нанесоха тук преди само няколко месеца. Човекът не можа да им каже. И го застреляха”, завършва разказът на очевидеца.

Сподели:

Коментари (0)

След дебелашка шега на американския посланик - Исландия гледа към членство в ЕС

След дебелашка шега на американския посланик - Исландия гледа към членство в ЕС

Новоназначеният посланик Били Лонг се "пошегува" пред конгресмени, че Исландия скоро може да стане 52-и щат на САЩ, а той самият - негов губернатор

Руски войници пред Би Би Си: Командирите ни изтезават брутално и екзекутират свои хора

Руски войници пред Би Би Си: Командирите ни изтезават брутално и екзекутират свои хора

След отказ да участва в щурм, единият войник е бил вързан за дърво, бит, унижаван и обявен от командира за „нова тоалетна“ - после е направил опит за самоубийство

Москва обяви регистрираната у нас асоциация "За свободна Русия" за терористична организация

Москва обяви регистрираната у нас асоциация "За свободна Русия" за терористична организация

Асоциацията е включена в списъка на руската служба "Росфинмониторинг" с терористични и екстремистки организации