19 Март, 2026

Размириците в Египет взеха още жертви

Размириците в Египет взеха още жертви

 

16 души са убити, стотици други са ранени, много от тях са в тежко състояние, заяви говорителят на движението „Мюсюлмански братя" Ахмед Ареф, предаде АФП. В неделя десетки хиляди поддръжници, както и противници, на Мохамед Мурси се събраха в много египетски градове.

"Видях с очите си, че те стрелят по хората", съобщи очевидец. Според него няколко души са ранени.

Друг протестиращ твърди, че полицията е стреляла във въздуха и е хвърлила няколко сълзотворни гранати.

Президентът Мурси, първият ислямистки египетски президент, бе отстранен от армията миналата седмица, след масови протести срещу него и заплаха, че ако не си тръгне, следва гражданско неподчинение.

 

Сподели:

Коментари (0)

Пропагандист на Кремъл взриви руснаците: Путин е военен престъпник и крадец

Пропагандист на Кремъл взриви руснаците: Путин е военен престъпник и крадец

Иля Ремесло подкрепяше войната срещу Украйна, но се разочарова от Путин. За последен път толкова открито диктаторът в Русия беше критикуван от Игор Гиркин-Стрелков и Алексей Навални.

Моджтаба Хаменей: Убийците на Лариджани ще платят цената

Моджтаба Хаменей: Убийците на Лариджани ще платят цената

"Без никакво съмнение убийството на една такава личност говори за нейната значимост", се казва в изявлението на върховния лидер на Иран

САЩ и Израел удариха най-голямото газово находище в света,  Иран обеща да отговори на атаката

САЩ и Израел удариха най-голямото газово находище в света, Иран обеща да отговори на атаката

То играе решаваща роля за снабдяването на Иран с газ и има съществено значение за световния газов пазар