6 Декември, 2025

Рекс Тилерсън пристигна в Кувейт, САЩ смениха политиката към Катар

Рекс Тилерсън пристигна в Кувейт, САЩ смениха политиката към  Катар

Сега американците искат да заемат позицията на медиатор, като се опитат да осъществят натиск върху враждуващите страни

Държавният секретар на САЩ Рекс Тилерсън пристигна в Кувейт в опит да подкрепи усилията на страната да разреши дипломатическата криза в Персийския залив, с което маркира засилването на американската намеса в тази насока, предава Al Jazeera.
От катарската медия коментират, че „след някои първоначални грешни стъпки на Белия Дом, в които президента на САЩ взе страната на Саудитска Арабия, сега американците искат да заемат позицията на медиатор заедно с Кувейт, и да се опитат да осъществят натиск върху враждуващите страни“.
Р. С. Хамънд – един от главните съветници на Тилерсън, заяви, че пакетът от искания към Катар, представен от съседите ѝ, не е изпълним, но някои от точките в списъка са приемливи. Той не се впусна в подробности относно това, кои точки са приемливи и кои не, но поиска и двете страни в спора да направят компромиси.
„Това е двупосочна улица“, коментира съветникът по повод взаимните обвинения на двете страни за спонсориране на „екстремисти“. „Тук никой не е с чисти ръце“, добави Хамънд.
Сподели:

Коментари (0)

САЩ одобриха оръжейни сделки с Дания, Италия и Южна Корея

САЩ одобриха оръжейни сделки с Дания, Италия и Южна Корея

Италия купува ракети въздух-земя с удължен обсег, Дания - интегрирана система за бойно командване.

Администрацията на Тръмп заговори за "цивилизационно заличаване на Европа“

Администрацията на Тръмп заговори за "цивилизационно заличаване на Европа“

Новата стратегия за сигурност на САЩ предлага ясно идеологическо съответствие между популисткото движение MAGA на президента на САЩ Доналд Тръмп и националистическите партии в Европа. Подчертава се, че е в интерес на Америка войната на Кремъл да спре, включително за да се възстанови „стратегическата стабилност“ с Русия.

Сърбия преговаря с потенциални купувачи за продажбата на НИС

Сърбия преговаря с потенциални купувачи за продажбата на НИС

Министърът на енергетиката  разговаря на 4 декември с представители на петролните компании MOL, OMV, EKO и Knez Petrol.