30 Април, 2026

Републиканци скочиха срещу Доналд Тръмп след победата му в 7 щата

Републиканци скочиха срещу Доналд Тръмп след победата му в 7 щата

Висши републиканци нападнаха публично съпартиеца си - магната Доналд Тръмп, след победата му в 7 щата в т.нар. супервторник на първичните избори за президент на САЩ. 

Ветераните атакуваха милиардера, въпреки че той се обяви за обединител на републиканската партия. Сенаторът Линдзи Греъм предупреди, че Тръмп ще загуби изборите за президент през ноември, ако бъде номиниран официално, предаде Би Би Си.

Кандидатът на републиканците за президент през 2012 г. Мит Ромни се очакваше да държи ключова реч в четвъртък в щата Юта, в която да се противопостави на Тръмп. И досега Ромни бе изключително критичен към изявите на Тръмп, чиито изявления за различни проблеми като този с имигрантите са доста по-крайни от възгледите на ядрото в републиканската партия.

Речта на Ромни съвпадна с поредния републикански президентски дебат в четвъртък в Детройт. В него участват Доналд Тръмп, Тед Круз, Марко Рубио и Джон Кейсик. Петият кандидат Бен Карсън, който е чернокож пенсиониран неврохирург, се изтегли от дебата, като каза, че “не вижда път напред” за своята кампания, но не каза категорично, че се оттегля от надпреварата.

Доналд Тръмп представи предложенията си за реформа на здравната система. Тя предвижда отмяна на системата “Обамакеър” и позволяване на лекарствата с рецепти да бъдат внасяни от чужбина. Непосредствено след победния марш на Тръмп в 7 щата броят на търсенията “Как да се преместя в Канада” в гугъл се е увеличил над десет пъти, пише “Дейли телеграф”. 

Сподели:

Коментари (0)

Тръмп: Путин е бил готов да сключи мирно споразумение, но някои хора са му попречили

Тръмп: Путин е бил готов да сключи мирно споразумение, но някои хора са му попречили

Това изявление той направи по време на среща с астронавтите от мисията „Артемида-2“ в Белия дом

Войната срещу Иран струва на САЩ досега 25 млрд. долара

Войната срещу Иран струва на САЩ досега 25 млрд. долара

Ръководителят на Пентагона отхвърли въпросите за цената на войната с думите: „Въпросът, който бих задал на тази комисия, е каква е стойността на това да се гарантира, че Иран никога няма да се сдобие с ядрено оръжие?“

Зеленски: Украйна е в най-добрата позиция на фронта през последните 9–10 месеца, налагаме „далекобойни санкции“

Зеленски: Украйна е в най-добрата позиция на фронта през последните 9–10 месеца, налагаме „далекобойни санкции“

Президентът отбеляза, че още сега Украйна нанася удари по Русия на разстояние от 1500 км. Той подчерта, че в бъдеще този показател ще нараства.