Основателят на компанията "Върджин" Ричард Брансън прикани днес британския парламент "да приеме сериозно" петицията, подписана от 3,6 милиона души, с призив за нов референдум след вота в четвъртък в полза на Брекзит, предаде Франс прес.
"Решението за бъдещето на Обединеното кралство бе основано на лъжливи обещания, които тласнаха едно малцинство сред общата маса избиратели да гласуват за излизане на страната от ЕС", пише в блога си британският милиардер.
"Цели две години преди Брекзитът да стане реалност, както предвиждат европейските правила, той вече има важни последици за британската икономика и обществото", добавя Брансън.
Според него, "Брекзитът е разцепил страната".
"Парламентът трябва да приеме сериозно петицията на повече от три милиона души, които призовават за нов референдум", твърди милиардерът.
"Алтернативата е бърз упадък на страната", предрича той.
По закон за разглеждане на петиция в британския парламент са необходими 100 000 подписа.
Още от Свят
Иран: САЩ рискуват да затънат в „безкрайно блато“
„Неподходящи стратегии и импулсивни решения ще обърнат всичко към лошо"
Затвориха част от Пентагона заради инцидент с опасни вещества
"Екипите за реагиране са на място и са готови да подпомогнат обитателите на сградата“, увери говорителят Шон Парнел
Ан Апълбаум: Русия не печели тази война, не знае как да я спечели
Фронтовата линия днес представлява 30-километрова ничия земя, в която руските части не могат да се придвижват, защото са в обсега на украинските дронове,