"С мигрантската криза Европейският съюз извършва ритуално самоубийство”, заяви словашкият премиер Роберт Фицо в интервю пред чешкия вестник "Право”.
Премиерът подчерта, че докато се разискват "нефункционални" въпроси като квотите, в Европа всеки ден пристигат няколко хиляди мигранти.
Фицо заяви, че от началото на годината са мобилизирани 300 полицаи, които са подготвени за защита на националните граници.
Той добави, че Словакия приема и няколко десетки християнски мигранти. Словашкият премиер отбеляза, че страната не са страхува от другите религии, но съществуват рискове, ако в нея влязат няколко хиляди млади мъже с друга религия.
Още от Свят
The Telegraph: Путин осъзнава, че губи – британски експерт посочи ключов признак
The Telegraph: Путин осъзнава, че губи – британски експерт посочи ключов признак
САЩ: Тръмп иска войната в Украйна да приключи, за да бъде сложен край на безсмисленото кръвопролитие
"Kоренът на проблема е, че руският президент Владимир Путин е идеологически обвързан с враждебността си към Съединените щати и Запада. “, смята журналистка
Foreign Policy: Украйна не изолира Крим без причина – подготвя се контранастъпление
Анализаторът от американския Институт за изследване на войната Джордж Барос смята, че Украйна в момента създава възможно най-благоприятните условия за бъдещи настъпателни действия