27 Декември, 2025

Румънец води съдебна битка, за да докаже, че е жив

Румънец води съдебна битка, за да докаже, че е жив

Константин Релиу

Румънец, който не успя да убеди съда, че е жив, след като е бил официално регистриран за починал от съпругата му, започна нов съдебен процес, съобщава Ню Йорк Таймс.

Константин Релиу заяви вчера, че е започнато ново дело за анулиране на смъртния акт, издаден през 2013 г. Той води дело и за връщане на имотите си от съпругата си. 

След като моят случай стана публичен, един адвокат ми предложи да ми помогне без да взима пари от мен, тъй като аз нямам никакви пари, каза Релиу пред Асошиейтед прес.

Релиу заминал на работа в Турция през 1992 г. и загубил контакт със семейството си в Румъния. След като не получавала никакви новини от него, съпругата му успяла да получи смъртен акт за него. 

През март Релиу не успя да убеди местен съд, че е жив. 
Сподели:

Коментари (0)

Рейтингът на Тръмп сред работническата класа удари исторически минимум

Рейтингът на Тръмп сред работническата класа удари исторически минимум

Като причина  Newsweek посочва факта, че избирателите са принудени постоянно да се борят с проблемите, свързани с достъпността на работните места.

Зеленски: Имаме своите червени линии

Зеленски: Имаме своите червени линии

Той отбеляза, че днес, на път за Флорида, докато се намира в Канада, ще проведе разговори с европейски лидери, чиято подкрепа е важна за Украйна

Зеленски: Русия отговори на предложенията за мир с „Кинжали“ и „Шахеди“

Зеленски: Русия отговори на предложенията за мир с „Кинжали“ и „Шахеди“

"Това е истинското отношение на Путин и неговото обкръжение. Те не искат да приключат войната и се опитват да използват всяка възможност, за да нанесат повече болка на Украйна"