12 Май, 2026

Русия отряза тока на Източна Украйна за неплатени сметки

Русия отряза тока на Източна Украйна за неплатени сметки

Русия спря тока на Източна Украйна заради неплатени сметки. Това е съобщил украинският министър на енергетиката. По думите му, 4 елетропровода извън контрола на Киев са били прекъснати. Водени са преговори с Русия, но сметките не са платени, призна той.

Световните информационни агенции коментират, че за последните 15 месеца Москва е била основен енергиен доставчик на проруските сепаратисти, за подкрепата на които често бе обвинявана от Украйна и Запада. Но явно вече е загубила интерес от конфликта межу тях и Киев и вече няма да бъде толкова щедра. Дали това е стъпка и към края на конфлита, питат се чуждите издания.

Все още няма официален коментар и от руска страна, и от самопровъзгласилите се Донецка и Луганска народни републики.

Сподели:

Коментари (0)

Корупционен трус в Киев: Бивш ключов човек на Зеленски стана мишена на разследване

Корупционен трус в Киев: Бивш ключов човек на Зеленски стана мишена на разследване

Разследването срещу бившия високопоставен служител се превръща в нов тест за антикорупционната кампания на Киев и обещанията на Зеленски за прозрачност във властта

Тръмп отива на медицински прегледи

Тръмп отива на медицински прегледи

Прегледите ще се проведат в Националния военномедицински център „Уолтър Рийд“, съобщи Белият дом

"Азов" отново патрулира в Мариупол - с безпилотни системи

"Азов" отново патрулира в Мариупол - с безпилотни системи

Военнослужещият Игор Луценко, бивш депутат, констатира, че Украинските сили за отбрана са успели да разширят зоната на поражение до 100 километра зад линията на фронта в руския тил