27 Януари, 2026

Русия показа ударите в Сирия (видео)

Русия показа ударите в Сирия (видео)

Министерството на външните работи на Русия публикува видео, което показва извършването на удари в Сирия. Вчера Русия нанесе първите си въздушни удари в Сирия и обяви, че те са били насочени срещу цели на "Ислямска държава".

САЩ осъди ударите, като се появиха и съмнения, че ударите действително са били срещу "Ислямска държава", а по-скоро по опозицията на режима на Башар ал-Асад. Ударите бяха извършени два дена след среща на четири очи между руския президент Владимир Путин и американския му колега Барак Обама. Междувременно руският външен министър Сергей Лавров и държавният секретар на САЩ Джон Кери се договориха много скоро да има разговори за Сирия между двете страни.

Сподели:

Коментари (0)

Светът отдава почит към жертвите на Холокоста - ще говорят оцелелите

Светът отдава почит към жертвите на Холокоста - ще говорят оцелелите

Няма да има политически речи, за да се даде пълно пространство на свидетелствата на жертвите.

Опит за преврат в Китай? Защо Си Дзинпин прави чистка във висшето военно ръководство?

Опит за преврат в Китай? Защо Си Дзинпин прави чистка във висшето военно ръководство?

След серия от разследвания, в които е фигурирал и началникът на Обединения щаб Лю Джънли, в състава на седемчленната Централна военна комисия на Китай, по данни на дипломати, са останали само двама членове

Скот Бесент: В разговор с  Тръмп канадският премиер се отказа от някои забележки, направени в  Давос

Скот Бесент: В разговор с Тръмп канадският премиер се отказа от някои забележки, направени в Давос

Министърът на финансите на САЩ добави, че Канада е свързана със САЩ и премиерът „трябва да прави това, което е най-добро за канадците, вместо да се опитва да прокарва глобалистки дневен ред“