В Москва "обърнаха внимание на изявленията на висши американски представители относно плановете на САЩ да окажат икономически и военен натиск върху Русия във връзка с предполагаеми нарушения от нейна страна по Договора за ликвидиране на ракети със среден и малък обсег на действие, прозвучали на изслушване в Конгреса на 10 декември тази година.
"Жалко е, че Вашингтон продължи да следва подобна логика на конфронтация. Нашето отношение към практиката на САЩ да налагат санкции е добре известна. Считаме това едностранно ограничение за нелегитимно и не възнамеряваме да се подчиняваме на диктата на САЩ", заявиха от руското външно министерство.
Що се отнася до възможните военни стъпки, за които намекнаха американските власти, те единствено биха внесли напрежение в и без това сложната ситуация. Това едва ли ще допринесе за засилването на сигурността на САЩ и техните съюзници, както се говореше по време на заседанието", подчертават от министерството.
Още от Свят
Тръмп ще се срещне с кабинета си в критичен момент за преговорите с Иран
При настоящето положение на нещата обаче Тръмп рискува също така войната, която сам реши да започне, да приключи с незадоволителен край
Техеран: Целта на САЩ и Израел остава да свалят Ислямската република
В продължение на десетилетия Иран и Израел са водили скрита война, включваща саботажни операции, сред които срещу ирански ядрени съоръжения, както и убийства на учени
Русия набира за фронта в Украйна хора с дългове - обещават им опрощаване
Указът на Путин обхваща не само самите новобранци, но и техните съпруги или съпрузи