11 Март, 2026

Русия: Ще продължим с ударите в Сирия

Русия: Ще продължим с ударите в Сирия

Русия ще продължи с ударите срещу терористите в Сирия, предаде Би Би Си. Заместник-министърът на отбраната в Москва Николай Панков заяви, че въоръжените сили на страната няма да прекратят операцията си срещу екстремистите напълно, въпреки започналото днес изтегляне на военни самолети от руската база в района на средиземноморския порт Латакия, намиращо се в Западна Сирия.

"Нашата операция помогна на правителството в Дамаск, но екстремистите в размирната близкоизточна страна все още не са победени", поясни Панков. По-рано от силовото ведомство на Русия заявиха, че в Сирия ще останат около 1000 негови служители. Според данни на агенция Интерфакс става дума за военни инструктори.

Руският президент и върховен главнокомандващ Владимир Путин нареди частите на военновъздушни сили да прекратят започнатата преди 168 дни мисия и самолетите започнаха да излитат от Латакия. Част от машините се приземиха в поделение в западния град Воронеж, допълва Би Би Си. 

Сподели:

Коментари (0)

Украински депутат прогнозира как ще свърши Путин

Украински депутат прогнозира как ще свърши Путин

"Оказа се, че Русия не е велика сила – тя не може да се справи с Украйна. Напротив: времето е на наша страна и така или иначе ние побеждаваме", подчерта Мережко

САЩ подцениха отговора на Иран - иска ли Тръмп смяна на режима или само петрол?

САЩ подцениха отговора на Иран - иска ли Тръмп смяна на режима или само петрол?

Ако САЩ подкрепят кюрдите, това ще сложи под въпрос не само оцеляването на режима, но и териториалната цялост на Иран

Микробус се вряза в защитна бариера до Белия дом, районът беше блокиран

Микробус се вряза в защитна бариера до Белия дом, районът беше блокиран

Столицата на САЩ е под засилени мерки за сигурност на фона на войната между САЩ, Израел и Иран