9 Май, 2026

Русия включи хеликоптери в ударите в Сирия

Русия включи хеликоптери в ударите в Сирия

Русия включи хеликоптери в ударите в Сирия. Тя е нанесла през изминалото денонощие удари по 55 обекта на групировката "Ислямска държава" в Сирия, за което са били извършени 64 полета, съобщи министерството на отбраната в Москва.

Руският тв канал "Россия 24" разпространи любителски кадри, за които твърди, че са заснети от сирийски правителствени войници, на които за пръв път се виждат бойни хеликоптери в действие.
Междувременно сирийската армия се похвали и с първите си успехи, постигнати благодарение въздушната подкрепа на руснаците. В събота бе обявено освобождаването на малката долина Кин в северните части на провинция Хама с десетина селища. Доскоро районът бе под контрола на Фронта "Ан Нусра", смятан за наследник в Сирия на терористичната мрежа "Ал Кайда".

Държавната агенция РИА "Новости" цитира началникът на политическото управление на сирийската армия ген. Самир Сюлейман да казва, че успехите са били предшествани от три дни бомбардировки от руската авиация по обекти на групировката в околните планини. Районът се намира на около 100 км югоизточно от Латакия, където е разположена руската бойна авиация.

Сподели:

Коментари (0)

Зеленски с ключово обръщение за бъдещето на ЕС и Украйна

Зеленски с ключово обръщение за бъдещето на ЕС и Украйна

Украинският президент е убеден, че Русия не може да раздели Европа, а страната му ще бъде равноправен член на ЕС

Кремъл попари надеждите на Тръмп: САЩ бързат за мир, но няма да е скоро

Кремъл попари надеждите на Тръмп: САЩ бързат за мир, но няма да е скоро

По думите на говорителя на Путин трябва да бъде извървян дълъг и сложен път до постигането на примирие, не се предвиждат и преговори между САЩ и Русия

Край на ерата „Орбан“: Знамето на ЕС отново се развя над парламента на Унгария

Край на ерата „Орбан“: Знамето на ЕС отново се развя над парламента на Унгария

Новата власт в Будапеща даде силен сигнал за завой към Европа след 12 години демонстративно дистанциране от Брюксел