6 Декември, 2025

Русия започна експулсирането на севернокорейски работници

Русия започна експулсирането на севернокорейски работници

Властите на някои руски региони започнаха експулсиране на севернокорейски работници, предава РИА „Новости", като се позовава на информация от дипломатическия представител на Москва в Пхенян Александър Мацегор.

Агенцията припомня, че една от точките на приетата по-рано Резолюция 2375 на Съвета за сигурност на ООН предвижда отказ за издаване на разрешителни за работа на граждани на Северна Корея в други страни. През октомври миналата година държавният глава на Руската федерация Владимир Путин подписа указ за изпълнение на съответните мерки.

„Забраната за работници от Северна Корея ще бъде удар по руската икономика", коментира Мацегор.

Руският дипломат поясни, че 40-50% от заработеното остава за севернокорейците, докато останалата част от възнаграждението се предава на властите в Пхенян.

 
Сподели:

Коментари (0)

Разсекретяват разследванията срещу Джефри Епстийн от 2005 и 2007 г.

Разсекретяват разследванията срещу Джефри Епстийн от 2005 и 2007 г.

В разпореждането съдия Смит отбелязва, че „по-късно приетият и специфичен език на закона има предимство пред забраната за разкриване“

САЩ и Украйна  ще преговарят пак, дипломатическият процес се води предимно зад кулисите

САЩ и Украйна ще преговарят пак, дипломатическият процес се води предимно зад кулисите

„Очаква се още една среща днес“, заяви Олександър Бевз, съветник в офиса на украинския президент Володимир Зеленски, пред АФП след дни на интензивна дипломация по плана.

Съратник: Тръмп е разочарован от ирационалното поведение на Путин

Съратник: Тръмп е разочарован от ирационалното поведение на Путин

Според Найджъл Фарадж президентът на САЩ прави всичко възможно, за да осигури справедливо мирно споразумение за Украйна, и го дразни подходът на Владимир Путин.