Русия е започнала мащабни военни учения в района на Черно море, съобщи „Известия“.
Ученията са започнали на 24-ти септември. В тях участват 1000 военнослужещи, 10 кораба от Черноморския флот и 50 тактически самолета.
Участие в ученията са взели ескадрила на оперативно – тактическата авиация, четвърта армейска противовъздушна армия и противоракетната отбрана от Южния военен окръг. Те са отразили въздушни удари от условен противник в небето над Крим.
Ученията се провеждат на фона на сложната ситуация в Азовско море. През миналата седмица украински кораби навлязоха в икономическата зона на Русия. Те са минали под Кримския мост. Това е станало край бреговете на Крим. В същото време край бреговете на Сирия Русия провежда най-мащабните си учения "Восток" от десетки години насам.
Още от Свят
Техеран: Президентите на САЩ и Иран да подпишат споразумението, слагащо край на войната
Американският президент заяви на заключителната пресконференция на Г-7, че е готов да „бомбардира до основи“ Иран, ако страната наруши споразумението
Плетенчук: За руснаците започва ад! Готвят се за украински десант в Крим
„Ако се наложи, ще проведем всяка операция, необходима за освобождаването на украински Крим“, заяви представителят на украинските ВМС
Макрон похвали срещата на върха
„Тази среща наистина ни позволи да се координираме много тясно, за да отговорим на кризите и да работим по големите предизвикателства на нашето време“, добави френският президент.