14 Април, 2026

Руска медия твърди: Стотици чакаха Медведев, заявиха, че са "за Путин"

Руска медия твърди: Стотици чакаха Медведев, заявиха, че са "за Путин"

"Ние сме за Путин", тези думи на българката Румяна Солакова цитира журналист от "Комсомолская правда", който отразява посещението на руския премиер Дмитрий Медведев.

Не е ясно колцина са "посрещачите", по думите на кореспондента са над 100, чакащи от сутринта кортежа на Медведев с приветствени плакати. От снимките във вестника обаче това не става ясно, в кадър са едва трима-четирима души.

Според медията те заявили:

"Ние сме българи, но обичаме Русия! Властите на България и народът на България - това не е едно и също, така го напишете! Ние сме за Путин! Ако не беше вашият президент , вече отдавна да е станала третата световна.

Солакова е цитирана да казва:

"Не ни харесва как у нас започнаха да изкривяват историята. Вече започнаха да говорят, че Русия не е освобождавала България от турците, че за нас това е било не робство, а съжителство. Русите и българите са братя, а се опитват да ни разединят. Ние не искаме това", казва тя, докато зад нея мъж позира с плакат "Путин миротворец".

Сподели:

Коментари (0)

Нови преговори в Исламабад готвят САЩ и Иран

Нови преговори в Исламабад готвят САЩ и Иран

Ди Ванс потвърди, че американската администрация предпочитат да приключи процеса със сключването на мащабно и успешно споразумение

Литва призова ЕС да е по-действен в отблокирането на Ормузкия проток

Литва призова ЕС да е по-действен в отблокирането на Ормузкия проток

„Трябва да мобилизираме силите и ресурсите си, за да решим проблема. Европа определено не е използвала напълно всички възможности, с които разполага“, настоя литовският външен министър Кестутис Будрис

Два самоубийствени атентата в Алжир по време на визитата на папата

Два самоубийствени атентата в Алжир по време на визитата на папата

Проверени видеокадри показват две тела на улица в Блида. Градът е разположен на около 45 километра югозападно от Алжир.