15 Януари, 2026

Руска психоложка иска убежище в България

Руска психоложка иска убежище в България

Обвинена е за сексуално насилие над деца

Руска психоложка, обвинена в сексуално насилие над деца, иска политическо убежище в България. Татяна Себерцова поиска това в Бургаския окръжен съд днес, където се гледа делото за екстрадицията й. Тя е търсена от Русия заедно със секс гуруто Митрадевананда Свами, лидер на движението Каула Дхарма. Преди седмица окръжни магистрати допуснаха екстрадицията на Митрадевананда, но той обжалва пред Апелативния съд и в момента е в затвора в Бургас. Когато стана ясно, че Свами може да бъде предаден на Русия, сподвижницата му Татяна заяви, че е съгласна доброволно да бъде върната в родината, съобщава 24 часа. Днес  обаче младата жена се отказа от това решение, а тримата й адвокати заявиха, че в Русия нейният живот би бил застрашен.
Сподели:

Коментари (0)

Мережко: Тръмп трябва да рестартира първия план - безусловното прекратяване на огъня в Украйна

Мережко: Тръмп трябва да рестартира първия план - безусловното прекратяване на огъня в Украйна

Важно е, че президентът на САЩ е започнал да губи психологическите си бариери пред оказването на натиск върху Путин, казва председателят на Комисията по външна политика на Върховната рада

Ирански кораб, превозващ оръжие за Русия, потъва в Каспийско море

Ирански кораб, превозващ оръжие за Русия, потъва в Каспийско море

CNN и The Wall Street Journal са документирали използването на Каспийско море като канал за превоз на боеприпаси и военни товари от Иран до Руската федерация

Русия се стресна за изпращането на военни части на НАТО в Гренландия

Русия се стресна за изпращането на военни части на НАТО в Гренландия

Руската дипломация изрази „сериозна загриженост“. Това се случи след срещата в Белия дом между датски, гренландски и американски лидери.