6 Февруари, 2026

Руски митничари спипали 600 т месо, контрабанда от ЕС

Руски митничари спипали 600 т месо, контрабанда от ЕС

600 тона месо, скрито под дъвки и плодова каша и идващо от Европейския съюз са били заловени от руски митничари, след като Москва наложи ембарго върху европейските хранителни стоки.

"Месото беше скрито с помощта на стоки, използвани за покритие като дъвки, плодова каша, концентрирани сокове, замразени гъби и други продукти", съобщи руската агенция Роселхознадзор в комюнике, цитирано от БГНЕС.

Месото пристигнало в 26 контейнера от пристанищните градове Антверпен в Белгия, Хамбург в Германия и Ротердам в Холандия, уточни същият източник.

Според руските експерти месото било произведено в Германия, Белгия, Полша и Холандия, върху които Русия наложи забрана за внос на хранителните им продукти.

В началото на август Русия наложи едногодишно ембарго върху голяма част от хранителните стоки, идващи от ЕС, в отговор на западните санкции заради украинската криза.

Сподели:

Коментари (0)

Тръмп: Предотвратих ядрена война между Русия и Украйна

Тръмп: Предотвратих ядрена война между Русия и Украйна

По думите му вместо удължаване на договора СНВ-III трябва да бъде разработен нов договор, който да действа „още дълги години в бъдеще

Тръмп подкрепи Орбан за изборите в Унгария, но едва ли ще му помогне

Тръмп подкрепи Орбан за изборите в Унгария, но едва ли ще му помогне

Орбан реагира бързо на думите на Тръмп, като написа във Facebook: „Благодаря ви, г-н президент!“

Зеленски: Следващият кръг от преговорите с Русия вероятно ще се проведе в САЩ

Зеленски: Следващият кръг от преговорите с Русия вероятно ще се проведе в САЩ

Специалният пратеник на САЩ Стив Уиткоф заяви по-рано, че тристранните преговори с Русия и Украйна са били конструктивни и ще продължат през следващите седмици