22 Май, 2026

Руски вицепремиер: Прострелваме се в крака с контрасанкциите

Руски вицепремиер: Прострелваме се в крака с контрасанкциите

Дмитрий Рогозин

Според Рогозин Русия изнася не твърде модерни ракетни двигатели и със спечелените пари разработва нови

"Спирайки доставките на ракетни двигатели за САЩ в рамките на контрасанкциите срещу Запада, Русия фактически "сама си стреля в крака", коментира руският вицепремиер Дмитрий Рогозин пред РБК.

"Американците все още летят в Космоса с наши кораби "Союз", имаме сътрудничество, свързано с Международната космическа станция, подготвяме екипажи, доставяме двигатели. Но можем ли изведнъж да спрем нещата? Винаги трябва да претегляме плюсовете и минусите, за да разберем къде е чистата политика, заради която може дори да се застреляме в крака, а къде е същинският икономически прагматизъм", напомня заместникът на Дмитрий Медведев, който отговаря в правителството за отбранителната способност на Руската федерация.

Според Рогозин Русия изнася не твърде модерни ракетни двигатели и със спечелените пари разработва нови.

"Затова сътрудничеството тук е по-изгодно за руснаците, отколкото за САЩ", каза още вицепремиерът.

Сподели:

Коментари (0)

Bild: Путин губи войната едновременно в три направления

Bild: Путин губи войната едновременно в три направления

Въпреки че Кремъл все още успява да компенсира загубите с нови наборници, руската армия от началото на годината е спряла да увеличава числеността си.

Рубио разкритикува остро останалите страни от НАТО

Рубио разкритикува остро останалите страни от НАТО

Президентът Доналд Тръмп "не иска от тях да предоставят войски или да изпратят изтребители, но те отказват да направят каквото и да било", заяви той пред журналисти

Кремъл: Не одобряваме натиска на САЩ върху Куба

Кремъл: Не одобряваме натиска на САЩ върху Куба

Песков направи това изявление в коментар за решението на американските власти да повдигнат обвинения срещу бившия кубински президент Раул Кастро