Руските депутати отговориха саркастично на западните санкции срещу руски представители заради действията им в Крим,информира БТА, цитирайки Ройтерс.
Депутатите приеха единодушна декларация в държавната дума, предлагайки на "президент президента Обама и на европейските бюрократи да включат всички от Държавната дума, които гласуваха в подкрепа на този документ, в списъка на руските граждани, попадащи под обхвата на американски и европейски санкции".
В декларацията депутатите посочват, че санкциите срещу руски представители само ще сплотят руския политически елит.
Подчертава се, че санкциите са били наложени, защото на запада не се нрави това, че братският народ на Крим по пътя на демократични и открити процедури, в съответствие с нормите и стандартите на международното право практически единодушно приеха решение за самоопределяне и влизане в състава на Руската федерация.


Коментари (0)