27 Юни, 2026

Руските служби откриха следа за атентата срещу А321

Руските служби откриха следа за атентата срещу А321

Установени са евентуалните структури, които стоят зад катастрофата на руския самолет А321 над Синай, при която загинаха всичките 224 души на борда. Това е заявил в Москва ръководителят на Федералната служба за сигурност Александър Бортников, съобщава „Новости”.

Припомняме, бе установено, че катастрофата на Airbus A321, изпълняващ полет от Шарм ел Шейх до Санкт Петербург е предизвикана от самоделно взривно устройство на борда. Отговорност за атентата поеха от ДАЕШ (Ислямска държава).
Руското правителство пък обяви 50 млн. долара награда за информация, която може да доведе до разкриване на извършителите.

Не мога нищо конкретно да ви кажа, имаме примерни данни за тези структури, които могат да имат отношение към това, заявява Бортников.

От отговора му на журналистически въпрос става ясно, че за момента не са установени конкретни лица, имащи връзка с терористичния акт.

Сподели:
Зеленски: Русия трябва да напусне Украйна, ако не иска повече война...

Зеленски: Русия трябва да напусне Украйна, ако не иска повече война...

Украинският президент изтъкна, че Украйна не иска война, но Путин е този, който трябва да направи крачката към мира

Пентагонът показва във видео кадри от ударите срещу Иран

Пентагонът показва във видео кадри от ударите срещу Иран

За изпълнението на задачата са били използвани изтребители F-35 и F-16, които са нанесли удари по четири ирански обекта в Ормузкия пролив и на остров Кешм

 The Telegraph: Как бижуто в короната – Крим – се превръща в капан за диктатора Путин

The Telegraph: Как бижуто в короната – Крим – се превръща в капан за диктатора Путин

Полуостровът някога беше представян от Кремъл като голямата история на успеха на стратегическата визия на Путин, днес може да се окаже срамен провал на т.нар. Специална военна операция

Коментари (0)