За времето от 30 септември 2015 година до 31 декември 2017 година рускитке военни в Сирия са убили 5 783 цивилни, съобщава правозащитната организация Сирийска мрежа за човешки права.
"Руските войски съзнателно са атакували не само терористите и техните бази, на и преднамерено и нееднократно са прибягвали до убийства и бомбардировки на мирни граждани", се казва в официално изявление на организацията.
Правозащитниците подчертават, че руските войски нееднократно са използвали забранените касетъчни боеприпаси в населени места.
"Убити са не по-малко от 5783 цивилни, от тях 1596 деца и 992 жени; извършени са минимум 294 масови убийства; убити са най-малко 53 медици, извършени са 817 атаки срещу жизнено важни граждански обекти, от тях 141 – срещу медицински центрове и болници, 217 атаки с касетъчни боеприпаси, 113 атаки с използване на запалителни боеприпаси", се казва в съобщението, цитирано от Kasparov.ru.
Още от Свят
"Изригна вулкан" - Украйна порази кримското пристанище Керч
„Преди това градът беше наситен със системи за противовъздушна отбрана и мобилни огневи екипи, което правеше проникването много трудно, но виждаме, че в резултат на методичното унищожаване на системите за противовъздушна отбрана руснаците постепенно губят контрол"
Иран заплашва с прекъсване на енергийните доставки в Близкия изток - "ако САЩ не изпълнят задълженията си"
„Ако споразумението остане само на хартия, енергийните потоци в целия Близък изток ще бъдат прекъснати“
Посрещаме астрономическото лято - днес е най-дългият ден в годината
Лятното слънцестоене е астрономическо явление, познато от древността, свързано с различни обичаи и празници в много култури по света