Русия е изгонила няколко полски дипломати за несъвместима със статута им дейност в отговор на експулсирането на руски представители от Полша, предаде РИА Новости като се позова на съобщение на руското външно министерство.
Действията на Кремъл са предприети много скоро след като Варшава принуди на напуснат Полша няколко руски дипломати със същите мотиви.
„За съжаление Полша предприе недружелюбни и необосновани стъпки. Във връзка с това руската страна прие адекватни ответни мерки и редица полски дипломати вече напуснаха територията на Русия заради дейност, която е несъвместима с техния статут”, се казва в съобщение не ведомството.
Още от Свят
Еврокомисията: Украйна има право да се защитава от Беларус
Освен това Хипер подчерта, че Беларус предприема провокативни действия срещу ЕС и неговите държави членки, включително нарушения на въздушното им пространс
Бивш разузнавач от КГБ: Путин може да нападне България
"Ако Украйна сега получи достатъчно американско оръжие, тя реално може да освободи Херсонска област, Запорожка област и Крим", казва той
Крах на енергийния гигант на Русия: акциите на „Газпром“ се сринаха до нивото от 2009 година
Отбелязва се, че книжата на компанията са под натиска на няколко негативни фактора едновременно: