19 Юли, 2026

Руският Генщаб с тайно писмо към САЩ, опитва да обърне хода на войната в полза на Асад

Руският Генщаб с тайно писмо към САЩ, опитва да обърне хода на войната в полза на Асад
Владимир Путин и Валерий Герасимов

Според Reuters, всички предложения в руското писмо срещнали "леден прием"

Началникът на Генералния щаб на руската армия Валерий Герасимов е изпратил тайно писмо до пведседателя на Комитета на началник-щабовете на Въоръжениет сили на САЩ Джозеф Данфорд, съобщи агенция Reuters като се позова на свои източници.

В МО на Русия били принудени да потвърдят, че Герасимов е изпратил писмото по конфиденциален канал за връзка след срещата между Владимир Путин и Доналд Тръмп, но подчертали, че не са давали разрешение писмото да става публично.

По информация на аген;ията, началникът на Генералния щаб е предложил на Вашингтон сътрудничествмо за възстановяване на разрушената сирийска инфраструктура и връщане на бежанците в Сирия. Писмото било посветено на ситуацията в Сирия и, по-конкретно, на мерките, които предприемат Москва и Дамаск.

В писмото се съдържало предложение за координация по въпросите на хуманитарното разминиране, включително и в Рака и за решаване на други хуманитарни проблеми.

Според Reuters, Русия се опитва едновременно да обърне хода на войната в полза на Башар Асад и да окаже натиск върху САЩ. Но, по информация на медиите, всички предложения в руското писмо срещнали "леден прием".

Превод: Faktor.bg

Сподели:
Русия удари увеселителен парк в Одеска област: Има загинали, издирват под развалините

Русия удари увеселителен парк в Одеска област: Има загинали, издирват под развалините

Ракетите разрушиха къщи на рибари и повредиха шест леки автомобила

Кметът на Ню Йорк иска арест за Нетаняху при посещението му в САЩ

Кметът на Ню Йорк иска арест за Нетаняху при посещението му в САЩ

Мамдани изрази категоричната си позиция, като определи израелския премиер за „военен престъпник“

Анкара арестува 119 души за връзки с „Ислямска държава“

Анкара арестува 119 души за връзки с „Ислямска държава“

Обвиненията срещу задържаните включват членство в терористичната организация, публикуване на пропаганда в социалните медии и финансиране на групировката

Коментари (0)