25 Февруари, 2026

Руското военно ведомство смъмри британските ВМС

Руското военно ведомство смъмри британските ВМС

Руското министерство на отбраната изрази недоумение от британската реакция на съобщенията в медиите за засичане на руска подводница, преминаваща през Северно море и Ламанша, от кралските военноморски сили, предаде БТА, цитирайки ТАСС. 

"В руското военно ведомство са изумени, че за откриването на подводница, движеща се на бавен ход в надводно положение, съпроводена от буксирен кораб, се оказаха необходими съвместни усилия на британските ВМС и на съюзниците от НАТО", се казва в съобщението на руското министерство. "Би било странно, ако кралският ВМФ и натовските съюзници не бяха забелязали подводницата, още повече че преминаващите насрещно и паралелно търговски кораби от различни страни по стара морска традиция приветстваха нашите моряци в Баренцово, Норвежко и Северно море по време на неколкодневния преход", отбелязва министерството.

Дизелово-електрическата подводница "Старий Оскол" след завършване на изпитания в Балтийския и Северния флот на Русия в момента извършва планов преход към мястото на постоянната си дислокация в Черноморския флот. Подводницата се движи на собствен ход в надводно положение, съпроводена от буксирния кораб "Алтай", съобщава ТАСС, цитирайки управлението за пресслужба и информация на руското военно министерство.

Сподели:

Коментари (0)

Бербатов става съветник на Андрей Гюров

Бербатов става съветник на Андрей Гюров

Като първа стъпка в новата си роля голмайсторът стартира мащабна инициатива за диалог със спортната общественост.

Франция подготвя рекордни доставки на бомби AASM Hammer за Украйна

Франция подготвя рекордни доставки на бомби AASM Hammer за Украйна

Във Въздушните сили на ВСУ тези боеприпаси вече са адаптирани за пускове от съветските изтребители МиГ-29

Асен Василев: Тази вечер имаме уникалния шанс да отстраним Сарафов

Асен Василев: Тази вечер имаме уникалния шанс да отстраним Сарафов

Това заяви пред журналисти в парламента лидерът на „Продължаваме промяната" по повод протеста, който се организира довечера