1 Май, 2026

Руснак със SMS: „Отивам на война, няма да се върна скоро! Кажи, че съм се разболял” (снимка)

Руснак със SMS: „Отивам на война, няма да се върна скоро! Кажи, че съм се разболял” (снимка)

Около 350 руснаци са спрени на границата през последните няколко часа от украинските граничари. Във Фейсбук шефа на Центъра за военно-политически изследвания Дмитрий Тимчук написа, че те очевидно не отиват на пазар.

Той разкрива и скандален есемес, открит в джиесема на един от мъжете: "Отивам на война, няма да се върна скоро! Кажи, че съм се разболял".Позовавайки се на свои източници, Тимчук пише, че в Крим има нови руски военни, на които са взети телефоните и документите.

"От мои източници в Русия стават известни някои детайли от организираната от Владимир Путин интервенция в Крим. Изпращат "пушечно месо"- бойци, които още не са прослужили половин година. Родителите не знаят къде са децата им, защото те са без телефони и документи", пише Тимчук.

Според Дмитрий Тимчук, всеки, който падне в плен ще бъде обявен за предател. Същата участ чака и тези, които издадат номерата на военните части, в които служат.

Сподели:

Коментари (0)

Светът решава изборите в Сърбия: Вучич с неочаквано признание

Светът решава изборите в Сърбия: Вучич с неочаквано признание

Сръбският президент остави отворен въпроса за предсрочния вот, обвързвайки го с глобалната криза, енергийната несигурност и риска от ескалация около Ормузкия проток

Разочарован от съюзниците, Тръмп обмисля изтегляне на американски войски от Европа

Разочарован от съюзниците, Тръмп обмисля изтегляне на американски войски от Европа

Американският президент изрази неодобрението от поведението на Италия и Испания, която дори заплаши с отстраняване от Алианса

Експерт Ударите на Украйна по Русия  удрят лично Путин

Експерт Ударите на Украйна по Русия удрят лично Путин

"Тези огнени шоу-програми демонстрират слабостта на путинската власт пред цяла Русия“, обобщи Михаил Притула