Руското правителство начело с Дмитрий Медведев е получило искане да бъде вдигната цената на водката, предаде РИА Новости.
В Молба, изпратена от Руския младежки съюз (РМС), председателят на организацията Павел Красноруцкий заявява, че службата, която контролира цената на алкохола, е приела безпрецедентно решение.
Минималната цена на 500 милилитра водка е достигнала 35 рубли (по-малко от половин евро). "При сложната икономическа ситуация, инфлация и нестабилния курс на нашата валута такъв "подарък" предизвиква недоумение", напада чиновниците Красноруцкий. Той също посочва, че проблемът с алкохолизма, тютюнопушенето и наркоманиите е голям. Младежкият лидер посочва, че в големите градове всеки трети жител се наквасва редовно. "В страната има региони, където хората не изтрезняват", констатира председателят на РМС.
Още от Свят
Изгоряха 12 000 хектара гори край Мадрид
Страната е на фронтовата линия на климатичните промени и през последните години преживява все по-дълги и чести горещи вълни с температури доста над 40°C, което създава условия за опустошителни пожари
Тръпм: Жертвите на САЩ във войната с Иран са много по-малко от тези във Виетнам и Афганистан
В публикувано по-рано изявление на Централното командване на САЩ се казва, че двамата американски военнослужещи в Йордания са били убити, докато са отблъсквали иранска атака с балистични ракети и дронове
Руска ракета взриви подлеза към метростанция „Лукяновска“ в Киев
Пешеходният подлез е бил директно ударен и там се е образувал кратер. По това време хората са се укривали в него.