30 Април, 2026

Руснаците обедняват за първи път от 15 години заради бавна икономика

Руснаците обедняват за първи път от 15 години заради бавна икономика

Отчетоха спад в реалните доходи на населението в Русия за пръв път от началото на 2000 г. насам. Мерките които сега взема правителството за подкрепа на икономиката и населението, са недостатъчни. Това заяви ръководителят на Комитета за граждански инициативи и бивш руски министър на финансите Алексей Кудрин, цитиран от РИА Новости.

Според когото реалните доходи на руските граждани са намалели с около 5%. "Санкциите срещу Русия доведоха до забавяне на икономиката на страната с 1,5%", допълва Кудрин.

По мнението му в икономическата сфера Русия преживява трудна година. Той беше министър на финансите от 2000 г. до 2011 г., но заради отправени критики към правителствената политика президентът Дмитрий Медведев поиска оставката му.

През 2012 г. по инициатива на Кудрин в Русия бе създаден Комитет за граждански инициативи.

Кудрин не веднъж е полемизирал с президента Владимир Путин и ръководството на Единна Русия по ключови въпроси на развитие на обществото, на икономиката и руската държава.

Сподели:

Коментари (0)

Най-големият самолетоносач в света приключи рекордна мисия, завръща се у дома

Най-големият самолетоносач в света приключи рекордна мисия, завръща се у дома

„Джералд Р. Форд“, участвал във войната срещу Иран и операции по залавянето на венецуелиския лидер Мадуро, се очаква да се върне в базовото си пристанище във Вирджиния в средата на май

Тръмп: Путин е бил готов да сключи мирно споразумение, но някои хора са му попречили

Тръмп: Путин е бил готов да сключи мирно споразумение, но някои хора са му попречили

Това изявление той направи по време на среща с астронавтите от мисията „Артемида-2“ в Белия дом

Войната срещу Иран струва на САЩ досега 25 млрд. долара

Войната срещу Иран струва на САЩ досега 25 млрд. долара

Ръководителят на Пентагона отхвърли въпросите за цената на войната с думите: „Въпросът, който бих задал на тази комисия, е каква е стойността на това да се гарантира, че Иран никога няма да се сдобие с ядрено оръжие?“