Натали Коул е починала от много рядко срещано белодробно заболяване на белия дроб, открито преди шест години, което е довело до сърдечна недостатъчност. Това съобщи агенция "Ройтерс", като се позовава на изявление на семейството ѝ.
Дъщерята на легендарния джазмен Нат Кинг Коул и носителка на наградата "Грами" почина на 31 декември в болница в Лос Анджелис.
Сега, в първото си официално изявление, семейството ѝ посочва, че през 2009 г. лекарите са установили, че Коул страда от идиопатична пулмонална артериална хипертония. Заболяването е открито, след като певицата претърпя бъбречна трансплантация.
"Тя се влияеше добре от терапията на болестта през годините, в които продължи да изнася концерти по света, но за съжаление сърцето ѝ не издържа", се посочва в изявлението на семейството на певицата.
Натали Коул претърпя бъбречна трансплантация, след като бе диагностицирана с хепатит С, последвал период на борба с наркозависимост.
След трансплантацията тя продължи да изнася концерти по цял свят, включително в България - през 2010 г.


Коментари (0)