31 Март, 2025

С един туит Тръмп лиши "Амазон" от 5,7 млрд. долара

С един туит Тръмп лиши "Амазон" от  5,7 млрд. долара

Доналд Тръмп

Това не е първият път, в който Тръмп атакува Безос

Президентът на САЩ за пореден път използва социалната мрежа Twitter, за да атакува компании, които не смята за коректни.

Този път на прицел е Amazon, за която Тръмп смята, че вреди на американската икономика, пише The Independent.

Вчера той пусна туит, с който безпардонно обвинява компанията:

"Amazon нанася огромни щети на ритейлърите, които плащат данъци. Малки населени места, градове, щати на територията на страната ни търпят загуби - много работни места биват загубвани".

Този кратък пост за няколко часа успя да отпише 5,7 млрд. долара от оценката, която фондовите пазари дават на Amazon.

Компанията на Джеф Безос загуби 1,2 процентни пункта от стойността си два часа преди да започне борсовата търговия днес.

След отварянето на борсите в Ню Йорк акциите възвърнаха изгубената си стойност.

Това не е първият път, в който Тръмп атакува Безос чрез двете му основни компании - Amazon и Washington Post, за което неколкократно е казвал, че е издание, публикуващо фалшиви новини.

Също така президентът на САЩ смята, че вестникът прикрива ритейл компанията на Безос, скривайки информация за неплатени данъци.



Сподели:
От 20 април Финландия инициира пълно и безусловно прекратяване на огъня в Украйна

От 20 април Финландия инициира пълно и безусловно прекратяване на огъня в Украйна

Финландският президент посочва, че разочарованието на Доналд Тръмп от забавянето на Русия в прилагането на примирието нараства

Зеленски призова за натиск към Русия и още системи за отбрана за Украйна

Зеленски призова за натиск към Русия и още системи за отбрана за Украйна

В обръщението си от 30 март той апелира за всички възможни мерки да се прекъсне „способността на Русия да води война и да поддържа системата, която не иска нищо друго освен война"

Тръмп с нови заплахи към Зеленски:  Ще има големи проблеми, ако не подпише сделката за редкоземни метали

Тръмп с нови заплахи към Зеленски: Ще има големи проблеми, ако не подпише сделката за редкоземни метали

Администрацията на новия американски президент твърди, че сделката за минералите като съществена част от пътя на Украйна към мира