От месец април т.г. безработните имигранти от Европейския съюз няма да получават социална помощ за наемане на жилище от април. Пред вестник Daily Mail британските държавници заявяват, че чуждите икономически имигранти ще могат да претендират само за 6-месечно обезщетение за безработни, ако активно търсят и не могат да намерят работа.
Чужденците повече няма да могат да идват тук и да очакват, че ще получават нещо без да дават нищо,
Коментират министрите пред изданието.
Тереза Мей и Иън Дънкан Смит отбелязват, че "имиграцията има изключително значение за страната по отношение на културата и на интелектуалния принос, които носи, но тя трябва да бъде контролирана".
И още нещо: за тези, които идват, ние ще се погрижим да не могат да се възползват несправедливо от нашата социална система още от момента, в който пристигат, категорични са двамата британски министри.
Вече е в сила 3-месечната забрана за искане на обезщетение при оставане без работа.
Забраната беше въведена след като в началото на годината отпаднаха ограниченията на трудовия пазар за български и румънски граждани, отбелязва Би Би Си.
Още от Свят
Сибига: САЩ и Украйна са обединени от обща стратегическа цел
Една от основните позиции на Украйна е, че бъдещото разширено споразумение за полезните изкопаеми не трябва да противоречи на нейната интеграция в ЕС, отбеляза министърът
Израел Кац: Няма да позволим на палестинската власт да контролира Западния бряг
„Точно както смазваме палестинския терор в терористичните лагери в Дженин, Тулкарем и Нур ал-Шамс"
ЕП отне имунитета на германски евродепутат заради снимка с нацистки поздрав
Петер Бистрон е представител на партията „Алтернатива за Германия“