5 Февруари, 2026

Съдът в Кипър заседава по делото за фалита на "Олимпик"

Съдът в Кипър заседава по делото за фалита на "Олимпик"

Отнемането на лиценза на Застрахователната компания засегна 200 хиляди българи

Започва делото за ликвидацията на застрахователя „Олимпик”. Процесът ще се гледа от съда в кипърската столица - Никозия.

Отнемането на лиценза на Застрахователната компания от кипърския надзор засегна 200 хиляди българи и около 10 хиляди кипърци. Очаква се днес съдът да назначи постоянен ликвидатор.

Властите в Кипър категорично отказаха да отговарят на въпроси как се е стигнало до фалита на компанията.

бТВ съобщи, че разполага с документ от сметната палата, според който още през 2015 г. одиторите са предупредили застрахователния надзор в Кипър, че „Олимпик” може да се изправи пред сериозни финансови проблеми.
Сподели:

Коментари (0)

Тръмп: Трябваше да спечеля изборите, за да задоволи егото си

Тръмп: Трябваше да спечеля изборите, за да задоволи егото си

"Имах нужда от това за собственото си его. Щях да имам лошо его до края на живота си“, каза републиканският президент по време на реч на Националната молитвена закуска във Вашингтон

ВСУ поразиха полигона за изстрелване на „Орешник“

ВСУ поразиха полигона за изстрелване на „Орешник“

За ударите бяха използвани украински оръжия с далечен обсег, по-специално FP-5 „Фламинго“

Макрон настоява ЕС да ускори плана за "европейска независимост"

Макрон настоява ЕС да ускори плана за "европейска независимост"

„Голямата опасност пред нас е инерцията да се изгуби, както се случи преди година след епизода в Овалния кабинет“