6 Февруари, 2026

Само за денонощие - 32 убити при акция на филипинската полиция срещу наркодилъри

Само за денонощие - 32 убити при акция на филипинската полиция срещу наркодилъри

Хиляди са убити, откакто президентът Родриго Дутерте започна своята война срещу наркотиците през 2016 г.

Филипинската полиция уби 32 души при акция. Това е най-високият брой смъртни случаи за един ден във войната с наркотиците в страната, съобщава ВВС.

Акцията е проведена в провинция Булакан, на север от столицата Манила. Полицията съобщава, че са убити заподозрени наркотрафиканти, които са оказали въоръжена съпротива на органите на реда.

Хиляди са убити, откакто президентът Родриго Дутерте започна своята война срещу наркотиците през 2016 г.

Кампанията, насочена към тотално заличаване на търговията с наркотици, породи международна критика върху броя на смъртните случаи.

Акцията, продължила 24 часа, включва десетки нападения, извършени в Булакан, според местни доклади. Повече от 100 души са арестувани, а властите са иззели незаконни наркотици и оръжия.

Рекордния брой убити е напомняне, че войната на президента Дутерте с наркотиците далеч не е свършила. Миналия месец той предупреди използващите наркотици, че ще ги заведе до "портите на ада".

Много хора във Филипините подкрепят войната срещу наркотиците. Жители на Манила споделят, че улиците им се струват по-безопасни.
Сподели:

Коментари (0)

Рубио: Русия  разруши действащата система за контрол на ядрените оръжия

Рубио: Русия разруши действащата система за контрол на ядрените оръжия

Държавният секретар на САЩ добави, че Москва подкрепя непрозрачното и бързо нарастване на ядрения арсенал на Китай

Демократи и републиканци:  Тръмп е подъл, "маймунското" видео за Обама е расизъм

Демократи и републиканци: Тръмп е подъл, "маймунското" видео за Обама е расизъм

Докато демократите се нахвърляха върху публикацията, изглежда, че именно възмущението на някои членове на собствената републиканска партия на Тръмп предизвика промяната в позицията на Белия дом

Канада ще предаде на Украйна ракети AIM за укрепване на ПВО и противодействие на крилати ракети

Канада ще предаде на Украйна ракети AIM за укрепване на ПВО и противодействие на крилати ракети

Подчертани са значителните перспективи за промишлено сътрудничество между украинското и канадското правителство и компании