11 Ноември, 2025

Взривно устройство е намерено в парламента на Македония

Взривно устройство е намерено в парламента на Македония

Информацията е била потвърдена от Министерството на вътрешните работи на западната ни съседка

Служител от охраната на Събранието на Македония около 17.30 ч. местно време (18.30 ч. българско време) е намерил самоделно взривно устройство в един от входовете на сградата, предават македонските медии.

МКД цитира началника на службата по сигурност на парламента Горан Ярчевски, който съобщи, че самоделното взривно устройство е било обезвредено. Според него става дума за петарда, прикачена за голяма туба с газови запалки. 

Плюс Инфо,цитиран от Агенция „Фокус“, съобщава, че в сградата се търсят други подобни устройства. Пред телевизия „Канал 3“ информацията е била потвърдена от Министерството на вътрешните работи. Според телевизия „Телма“ първият етаж на парламента е изолиран и се претърсват входовете. 

Сподели:

Коментари (0)

След края на административната парализа в САЩ - разрив при демократите

След края на административната парализа в САЩ - разрив при демократите

Гласуването на бюджета се превърна в тест за лоялност за демократите, но 8 от тях застанаха на страната на републиканците, възраждайки старите борби сред тях

Русия трескаво набира резервисти в опит да опази енергийни си обекти от Украйна

Русия трескаво набира резервисти в опит да опази енергийни си обекти от Украйна

Руските медии съобщават, че кампанията е започнала след влизането в сила на ново законодателство на 4 ноември, което позволява резервистите да бъдат мобилизирани за охрана на жизненоважни обекти

Фрагменти от дрон паднаха на територията на Румъния, смята се, че е руски

Фрагменти от дрон паднаха на територията на Румъния, смята се, че е руски

„През нощта на 10 срещу 11 ноември 2025 г. Руската федерация извърши нови въздушни удари срещу украинските пристанища по Дунав“, съобщава румънското министерство на отбраната