Малък самолет кацна на претъпкания португалски плаж Капарика, близо до Лисабон и уби 50-годишен мъж и 8-годишно момиченце, предаде АП
Трагедията се разиграла на брега, а някои от летовниците избягали в морето, за да се спасят.
Очевидец разказа пред информационния канал „СИК Нотисиаш”, че самолетът прелетял бръснещо над хората преди да кацне.
Загиналото дете било с родителите си, които не са пострадали. Самолетът преминал през краката на мъжа, който лежал на хавлията си.
Няма данни за други пострадали.
Още от Свят
Руското посолство в София повтаря лъжите на МО, че Киево-Печорската лавра е поразена с ракета "Пейтриът“
"Руската страна стриктно спазва задълженията си по Хагската конвенция от 1954 г. за защита на културните ценности в случай на въоръжен конфликт", пише в циничната декларация
Китай отхвърли обвиненията на ЕС, че обучава руски военни за войната
Лин Цзян не отговори на въпроса дали Китай оказва някаква подкрепа на Русия във войната срещу Украйна.
Московската петролна рафинерия преустанови работа след удар на ВСУ
Кметът на Москва Сергей Собянин фактически потвърди поражението по рафинерията, като заяви, че на мястото работят аварийни служби.