Властите в Белград създават съвместни военни и полицейски екипи, които ще бъдат изпратени по границите с България и Македония за спиране на нелегалните мигранти, реши на извънредно заседание късно тази нощ сръбското правителство, съобщи агенция "Танюг".
"Те ще имат задачата да предотвратят влизането на нелегални мигранти от България и Македония. В същото време те ще имат за задача да предадат на правосъдните органи трафикантите на хора, които извършват тази нелегална дейност на територията на Сърбия". Това се казва в краткото съобщение, което бе публикувано тази нощ от пресслужбата на сръбското правителство.
Още от Свят
Рубио: Нито една държава няма право да налага такси за преминаване през Ормузкия проток
"Смятам, че всички държави в региона ще се съгласят с нас“
Срив в доверието към Тръмп по света, германците го поставят наравно с Путин
Самите американци обаче гледат по-различно на ролята на страната си - 57% смятат, че САЩ допринасят за мира и стабилността в света
Дания разполага наборници в Гренландия
С новата продължителност на военната служба “наборниците се обучават така, че да могат да участват в извършването на мисии на въоръжените сили”