Сръбският министър-председател Александър Вучич официално обръща гръб на руския президент Владимир Путин, съобщава на челната си страница най-тиражният вестник в съседна Сърбия "Блиц".
Под красноречивото заглавие "Сбогом, друже Путине!" със снимка на Вучич и руският държавен глава статията анализира обрата в енергийната политика и пренасочването към САЩ. Властите в Белград за първи път са взели решение повече да не бъдат зависими в енергийно отношение от Русия, пише още изданието и уточнява, че Александър Вучич е приел призива на САЩ да се присъедини към газопровода идващ от Азербайджан.
Белградският вестник публикува и кратък коментар на "руски официални лица, които твръдят, че Сърбия няма алтернатива и в бъдеще ще купува руски газ".
В същия брой на вестника обаче е публикувано и изследване, в което се твърди, че 65 на сто от гражданите на страната определят Русия като най-добрият партньор на Сърбия.
Още от Свят
Иран обстрелва с ракети и дронове американски военни обекти в Кувейт и Бахрейн, САЩ отвърнаха на удара
Ирански складове за дронове и ракети бяха атакувани от САЩ
Няма гориво, няма светлина, няма туристи: Украйна превръща Крим в бреме за Путин
Украйна развенчава основния мит на Путин за сила и стабилност
С приближаване на изборите: В Кремъл вече се страхуват и от сянката си
Ръководството и активистите на „Яблоко“, която е единствената партия против войната в Украйна, са обект на преследвания в различни региони - мероприятията на партията биват проваляни, образуват се наказателни и административни дела