22 Август, 2026

Сърбия увеличава износа на храни за Русия

Сърбия увеличава износа на храни за Русия

Сърбия планира значително увеличение на износа на свои продукти за Русия, съобщи Търговско-промишлената палата на тази държава.

Намеренията на Белград са в пряка връзка с наложеното от Русия ембарго върху вноса на плодове, зеленчуци, месо, риба и други хранителни продукти от страни-членки на ЕС в отговор на санкциите, наложени от ЕС и САЩ на Москва. Сърбия не е член на Евросъюза и експортът на продукти за руския пазар не би представлявал нарушение на санкциите.
Обемът на доставките на продукти от Сърбия за Русия за първото полугодие на т.г. е нараснал с 68% в сравнение с аналогичния период на 2013 г., достигайки 117 млн. долара. От руското ембарго ще се възползват и производителите на месо от Аржентина, Бразилия, Чили и Еквадор.

Сподели:
Войната с дронове между Украйна и Русия навлиза в критична фаза

Войната с дронове между Украйна и Русия навлиза в критична фаза

Двете държави се състезават, за да видят коя може да построи по-бързи дронове в битката за надмощие в кървавия конфликт

 Atlantic Council: Тръмп затяга обръча, но Иран не се пречупва - колко още ще издържи режимът?

Atlantic Council: Тръмп затяга обръча, но Иран не се пречупва - колко още ще издържи режимът?

недоволство. В средносрочен и дългосрочен план времето работи в полза на САЩ и Тръмп, тъй като Иран е изправен пред недостиг на средства и невъзможност да изнася енергийните си ресурси

След призив на Путин: Хора  без крайници стават шофьори в Русия 

След призив на Путин: Хора  без крайници стават шофьори в Русия 

Новите правила ограничават списъка на противопоказанията, свързани с горните крайници, като за определени категории водачи вече се посочва липсата на двете ръце или длани, както и деформация, която възпрепятства движението им

Коментари (0)