7 Декември, 2025

Със закон Русия наложи амнистия на мръсните капитали

Със закон Русия наложи амнистия на мръсните капитали

Руското правителство одобри законопроект "За доброволното деклариране на лично имущество и депозитите в банки", съобщи информационна агенция REGNUM.

"Законът трябва да се приеме до 1 юни, а информацията относно контролираните чуждестранни дружества трябва да бъде подадена в данъчната служба до 15 юни," - заяви първият вицепремиер Игор Шувалов.

Законопроектът за амнистия на капитали след одобрение от Министерския съвет ще бъде внесен в Държавната дума.

Агенцията уточнява, че законопроектът "За доброволно деклариране на лично имущество и депозитите в банки" беше представен на правителството на Руската федерация от финансовият министър Антон Силуанов.

Той беше разработен в отговор на посланието на президента Путин и предлага на физически лица гаранция за освобождаване от отговорност за редица правонарушения, при условие тези лица да декларират своето имущество и да платят данъците си.

Сподели:

Коментари (0)

Според Келог краят на войната е "наистина близо"

Според Келог краят на войната е "наистина близо"

Кийт Келог заяви по време на Форума за национална отбрана „Рейгън“, който се провежда в Калифорния, че опитите за намиране на изход от "конфликта" са в „последните си метри“, които по думите му са най-трудните.

Еврокомисарят Кубилюс: Европа трябва да има свой собствен мирен план за Украйна

Еврокомисарят Кубилюс: Европа трябва да има свой собствен мирен план за Украйна

„На всеки шест месеца получаваме нови планове и по някакъв начин усещам, че тук чакаме да научим какви планове ще дойдат от Вашингтон тази година. Планове трябва да идват и от Брюксел и Берлин.“

Макрон предупреди Китай - ще последват мита, ако не се коригира търговският дисбаланс

Макрон предупреди Китай - ще последват мита, ако не се коригира търговският дисбаланс

„Китай удря в сърцето на европейския индустриален и иновационен модел, исторически базиран на машинни инструменти и автомобили.“