23 Юни, 2026

САЩ: Джъстин Трюдо ни заби нож в гърба

САЩ: Джъстин Трюдо ни заби нож в гърба

Министър-председателят на Канада Джъстин Трюдо ни „заби нож в гърба“ по време на срещата на лидерите на държавите от Г7. Това заяви икономическият съветник на Белия дом Лари Кудлоу, цитиран от AFP.

„Той действително ни заби нож в гърба. Той направи много лоша услуга на цялата Г7“, заяви Кудлоу по адрес на Трюдо и добави, че именно той носел отговорността за провала на срещата на високо равнище на Г-7.

"Той даде пресконференция и каза, че САЩ се държат оскърбително", каза Кудлоу в ефира на Си Ен Ен, цитиран от АФП.

Президентът на САЩ, който не подкрепи заключителното споразумение на Г-7, реагирал по този начин, "за да не покаже слабост" преди срещата си със севернокорейския лидер Ким Чен-ун, допълни Кудлоу.

 
Сподели:
Огнен ад под звуци на сирени: Масирани въздушни удари поразиха Украйна и Южна Русия

Огнен ад под звуци на сирени: Масирани въздушни удари поразиха Украйна и Южна Русия

При взаимната размяна на удари са поразени цивилни обекти и жилищни райони дълбоко в тила на Украйна и контролираните от Русия територии

Беларуска опозиция предаде на Киев доклад за подготовката на Лукашенко за война

Беларуска опозиция предаде на Киев доклад за подготовката на Лукашенко за война

Освен това военните разходи са се увеличили петкратно за последните четири години, а военно-промишленият комплекс на страната е интегриран с руския

„Кралят на Севера“  Анди Бърнам става премиер на Великобритания

„Кралят на Севера“ Анди Бърнам става премиер на Великобритания

Днес 56-годишният запален фен на футболния клуб „Евертън“ е бил част и от музикалната сцена „Мадчестър“, белязала края на 80-те и началото на 90-те години.

Коментари (0)