9 Април, 2026

САЩ глоби "Дойче банк" с 14 млрд. долара, акциите й се сринаха

САЩ глоби "Дойче банк" с 14 млрд. долара, акциите й се сринаха

Акциите на „Дойче банк“ се сринаха, след като най-голямата банка в Германия се опита да омаловажи шансовете за плащане на 14 млрд. долара за уреждане на твърденията за злоупотреби при продажбите на ипотечни ценни книжа в навечерието на финансовата криза от 2008 г., след като получи неочаквано голяма глоба от Министерството на правосъдието на САЩ, пише Financial Times, цитиран от "Фокус".

Акциите на банката паднаха до 8 % при отварянето на търговията в Европа, след като инвеститорите се разтревожиха от осакатяващия ефект на подобна глоба върху банка с пазарна капитализация от едва 18 млрд. долара, но балансова сметка от 1,6 трлн. долара, която се конкурира с повечето в сектора.

В заявление „Дойче банк“ настоя, че не е очаквала да уреди обвиненията за сума подобна на 14 млрд. долара, за която първи съобщи Wall Street Journal. „„Дойче банк“ няма намерение за урежда тези потенциални граждански искове никъде в близост до цитираната сума“, категорични бяха от банката.

Сподели:

Коментари (0)

Белият дом: Иран трябва да отвори Ормузкия проток незабавно, бързо и безопасно

Белият дом: Иран трябва да отвори Ормузкия проток незабавно, бързо и безопасно

Доналд Тръмп изпраща вицепрезидента Джей Ди Ванс и други преговарящи в пакистанската столица за разговори с Иран, които ще започнат в събота, съобщи Белият дом.

Престолонаследникът на Иран отговори на Тръмп: Каква промяна на режима? Те са същите хора

Престолонаследникът на Иран отговори на Тръмп: Каква промяна на режима? Те са същите хора

Пахлави, чийто баща Мохамед Реза беше свален от власт от Ислямската революция през 1979 г., многократно е заявявал, че е готов да поведе прехода, ако Ислямската република падне във войната със САЩ и Израел, която избухна в края на февруари.

Тръмп ще обсъди възможността за напускане на НАТО от САЩ с Марк Рюте 

Тръмп ще обсъди възможността за напускане на НАТО от САЩ с Марк Рюте 

САЩ и НАТО влизат в остър конфликт заради войната с Иран и блокадата на Ормузкия проток. Доналд Тръмп заплашва с излизане от алианса, докато напрежението расте. Американският президент ще продължи да обсъжда с Бенямин Нетаняху идеята за включването на Ливан в споразумение за прекратяване на военните действия срещу Иран, на фона на крехко примирие и растящ глобален риск.