Американският президент Доналд Тръмп заяви, че се е споразумял днес със севернокорейския лидер Ким Чен Ун да подновят изпадналите в застой преговори по ядрения въпрос, предаде Ройтерс, цитирана от БТА.
"Срещата беше много добра, много силна. Ще видим какво може да излезе", каза Тръмп след разговора си с Ким в демилитаризираната зона между двете корейски държави.
Срещата им в Дома на свободата, намиращ се от южнокорейската страна на границата, продължи 50 минути, отбеляза Асошиейтед прес. След това Тръмп придружи Ким до бетонната демаркационна линия.
"Това е много легендарен, много исторически ден", каза държавният глава на САЩ. По думите му двете страни ще сформират екипи, които да работят за постигане на напредък в преговорите, целящи да накарат Северна Корея да се откаже от ядрените си оръжия.
Тръмп заяви, че не бърза да постигне сделка.
Още от Свят
Ататюрк би се обърнал в гроба: Как от символ на надежда Кълъчдароглу се превръща в съучастник на Ердоган
Ако обаче президентът не успее да овладее сериозната криза, дори и една отслабена опозиция може да представлява голям проблем за него на изборите
Зеленски изпрати спешно писмо до Тръмп за критичния недостиг на средства за ПВО
В посланието е отразена и тревогата на Киев относно трудностите с осигуряването на доставки на оръжие по програмата PURL, която позволява на съюзниците от НАТО да финансират закупуването на американско оръжие за Украйна
След удар на ВСУ е изгорял щабът на Черноморския флот на Русия в Севастопол
ВСУ са нанесли удар по щаба на Военновъздушните сили на Черноморския флот на Рускита федерация, разположен в окупирания Севастопол. Това съобщава проукраинският Telegram канал „Кримски вятър“. Назначеният от Кремъл окупационен „губернатор“ на граза Михаил Развожаев потвърди ударите по града.