19 Април, 2026

САЩ може да наложат санкции против "Северен поток-2"

САЩ може да наложат санкции против "Северен поток-2"

Съединените щати са обезпокоени от продължаващото развитие на проекта "Северен поток-2" и не изключват въвеждането на санкции, тъй като той засяга "въпроси на сигурността", съобщи заместник-помощник държавния секретар на САЩ Сандра Оудкърк, съобщава Bloomberg.

САЩ се противопоставят на проекта, смятайки, че той ще засили зависимостта на Европа от руския газ.

"Безпокойство буди и факта, че "Северен поток-2" може да бъде използван от Русия да монтирането на оборудване за следене по цялото протежение на тръбопровода в Балтийско море", заяви Оудкърк.

Тя съобщи, че проектът може да попадне под санкции в рамките на закона за противодействие на противниците на САЩ (Countering America's Adversaries Through Sanctions Act, CAATSA), приет през август  2017 година.

По думите на Оудкърк, този документ позволява на властите на САЩ да противодействат на всякакви руски енергийни протести.


Сподели:

Коментари (0)

Първите избиратели се наредиха на опашки пред секциите в Истанбул

Първите избиратели се наредиха на опашки пред секциите в Истанбул

По-натоварено гласуване в Турция с 1500 или дори 2000 души в секция може да се очаква на места като Чорлу и Ергене в Тракийския регион, Бурса, също и в квартали на Истанбул

След 24-часово преследване заловиха 2 тона кокаин край бреговете на Коста Рика

След 24-часово преследване заловиха 2 тона кокаин край бреговете на Коста Рика

След изтощителна гонка в Тихия океан, продължила около денонощие, властите в Коста Рика заловиха моторница с близо 2 тона кокаин

Стрелба по търговски кораби в Ормузкия проток

Стрелба по търговски кораби в Ормузкия проток

Организацията за морска сигурност последно беше съобщила за атака в близост до Персийския залив на 7 април.Общо са регистрирани 30 инцидента, засегнали плавателни съдове.