Под ударите попада и Главната дирекция на Генералния щаб на Русия
Американската администрация реши да наложи санкции на редица руски, ирански, севернокорейски, ирански, китайски отбранителни структури, както и на организации от Турция и Саудитска Арабия. Нивината бе съобщена от Държавния департамент на САЩ, съобщава Каспаров Ru.
Според документа от Федералния регистър 28 структури попадат в списъка с ограничителни мерки. Сред тях са и Центърът за обучение на противовъздушните ракетни сили в Гачина, 18-ти Централен изследователски институт на Министерството на отбраната на Русия в Курск, Бюрото за проектиране на инструменти в Тула, 183-ти гвардейски отряд, Научно-производствения концерн "БАРЛ", както и Главната дирекция на Генералния щаб на Русия.
Ден преди да стане известно, че Държавният департамент на САЩ наложи санкции и на „Rosoboronexport“ заради сътрудничеството му с Иран, Северна Корея и Сирия.
Още от Свят
Мая Санду номинира финансиста Василе Тофан за премиер
Консултациите бяха предшествани от оставката на министър-председателя Александру Мунтяну, който заемаше поста в продължение на седем месеца
Христо Грозев: Британските власти не ме предупредиха, че двама от осъдените за шпионаж българи са освободени
„Логично е да се притеснявам, че хора, които са били част от руска клетка за следене, в момента може би отново са във връзка с тези хора в Москва“
Двама ирански военни са убити при атака срещу Машхад, родния град на Али Хаменей
Те са били част от подразделенията "Басидж" - паравоенни сили, свързани с Корпуса на гвардейците на Ислямската революция